Rusza II nabór do projektu „PAKIET NA START DLA MŁODYCH”

29.09.2021 Kategoria: Informacje

Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A. ogłasza II nabór Uczestników do projektu „Pakiet na start dla MŁODYCH", realizowanego w ramach w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, oś priorytetowa I - Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działania 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projekty konkursowe, Poddziałania 1.2.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona w dniach 28.09.2021 r. do 15.10.2021 r.

II nabor skierowany jest do osób biernych zawodowo:
• w wieku 18-29 lat,
• mieszkających lub uczących się na terenie województwa podkarpackiego,
• które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020r.,
• które nie prowadziły działalności gospodarczej 12 miesięcy przed przystąpieniem do Projektu.

W ramach projektu Uczestnicy otrzymają:
- szkolenie z zakresu przedsiębiorczości – 40h;
- bezzwrotne wsparcie finansowe na utworzenie działalności gospodarczej – 23 050,00 zł;
- finansowe wsparcie pomostowe przez okres 6 – ciu miesięcy w wysokości 2 600,00 zł netto/miesiąc;
- zwrot kosztów dojazdu, zwrot kosztów opieki nad osobą zależną, materiały szkoleniowe;

Celem projektu jest zwiększenie zdolności do zatrudnienia 50 osób w wieku 18-29 lat(28 Kobiet i 22 Mężczyzn) bez pracy - biernych zawodowo (40os) lub bezrobotnych niezarejestrowanych w PUP (10os.), z woj. podkarpackiego, (osoby fizyczne, które zamieszkują lub uczą się na obszarze woj. podkarpackiego), które utraciły zatrudnienie po 1.03.2020r., nie prowadziły działalności gospodarczej 12 miesięcy przed wejściem do projektu i powstanie nowych miejsc pracy dla 42 osób. Realizacja celu POWER przez: bezzwrotne dotacje i finansowe wsparcie pomostowe dla 42 Uczestników oraz wsparcie szkoleniowe dla 50 Uczestników do końca 12.2022r.

Projekt „Pakiet na start dla MŁODYCH” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa I: Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.2.1 Wsparcie udzielanie z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji i dokumenty do pobranie na stronie internetowej ARR MARR S.A. www.marr.com.pl

Informacja nadesłana: MARR S.A.