Ruda i Dąbrówka Wisłocka będą mieć nowe chodniki

22.12.2020 Kategoria: Inwestycje

Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił przetarg na wykonanie projektu technicznego dla poprawy dostępności komunikacyjnej i bezpieczeństwa ruchu poprzez przebudowę drogi powiatowej Nr 1 169R relacji Podleszany – Rydzów – Ruda – Zasów polegająca na budowie chodników w miejscowości Ruda i Dąbrówka Wisłocka.

Początek pierwszego projektowanego odcinka drogi powiatowej Nr 1 169R relacji Podleszany – Rydzów – Ruda – Zasów zlokalizowany jest w km 5+810 na granicy miejscowości Rydzów i Ruda a koniec w km 9+780 jako połączenie z istniejącym chodnikiem, dowiązanie komunikacyjne do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1 175R relacji Tuszyma – Przecław – Radomyśl Wielki w m. Ruda.

Początek drugiego projektowanego odcinka drogi powiatowej Nr 1 169R zlokalizowany jest w km 12+500 jako połączenie z istniejącym chodnikiem w miejscowości Ruda a koniec w km 13+740 jako połączenie z istniejącym chodnikiem jako dowiązanie komunikacyjne ze skrzyżowaniem z drogą powiatową Nr 1 182R relacji Brzeźnica – Radomyśl Wielki w m. Dąbrówka Wisłocka.

Wykonawca musi przyjąć między innymi następujące założenia projektowe:

• projektowany chodnik dla pieszych musi być o szerokości 2,0m
  • w przypadku istniejących przystanków komunikacji zbiorowej w obrębie łuków poziomych lub skrzyżowań zaprojektować zatoki autobusowe,
  • natomiast na przystankach zlokalizowanych na odcinkach prostych zaprojektować perony do wsiadania i wysiadania podróżnych,
  • zaprojektować odwodnienie pasa drogowego,
  • istniejące przepusty pod drogą powiatową w zależności od stanu przewidzieć do: oczyszczenia, remontu lub przebudowy.

ar