Rozstrzygnięcie I Powiatowego Konkursu „Essay Expert 2020”

11.05.2020 Kategoria: Edukacja

I Powiatowy Konkurs na Esej w Języku Angielskim „Essay Expert 2020” , ogłoszony przez dyrekcję Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, został rozstrzygnięty. Lingwistyczne współzawodnictwo przeznaczone było dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Powiatu Mieleckiego.

Zadaniem uczestników było zredagowanie eseju na temat: Moja wizja świata za sto lat. Na konkurs wpłynęło ponad 70 prac, wszystkie stały na bardzo wysokim poziomie i wybór najlepszych stanowił nie lada wyzwanie. Ostateczny werdykt przedstawia się następująco:

I miejsce - Sylwia Sylwet, uczennica VIII klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tuszymie, opiekun: Ewelina Marszałek
II miejsce – Norbert Sypek, uczeń VIII klasy Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Podborzu, opiekun: Justyna Kurczab
III miejsce ex aequo – uczennice VII klasy Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu, Kamila Pęgiel, opiekun: Agnieszka Lamot-Kulawiec oraz Zofia Grzelak, opiekun: Ewa Ginter

Wyróżnienie - Karolina Foltak, uczennica VII klasy Społecznej Szkoły Podstawowej w Złotnikach, opiekun: Karolina Wyka

Konkurs znajduje się w kuratoryjnym wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych w roku szkolnym 2019/2020, które mogą być wymienione na świadectwach ukończenia szkoły podstawowej, dzięki czemu laureaci „Essay Expert 2020” otrzymają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły średniej. Pomysłodawcą i koordynatorem powiatowego konkursu jest Magdalena Surdej.

.