Rondo znów przejezdne

24.08.2020 Kategoria: Inwestycje

Zakończył się kolejny etap prac przy remoncie ul. Kilińskiego. Rondo im. Żołnierzy Wyklętych zostało ponownie oddane do użytku kierowców.

W ramach przeprowadzonych dotychczas prac, oprócz ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Staszica oraz Alei Jana Pawła, wyremontowano także prowadzący do niego odcinek ulicy Kilińskiego oraz chodniki na odcinku pomiędzy Rynkiem a ul. Sękowskiego. Obecnie w tym rejonie prowadzone będą jeszcze drobne prace porządkowe.

Ciąg dalszy inwestycji obejmie remont odcinka prowadzącego od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku skrzyżowania z al. Ducha Świętego. Ten etap, tak samo jak poprzednie, zrealizuje  konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. DYLMEX-INWESTYCJE Sp.k. oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa, które wartość całej inwestycji wyceniły na 957 567,89 zł.

Warto dodać, że równocześnie do prac drogowych zakończyła się także budowa dwóch zatok autobusowych w obrębie ul. Kilińskiego. Ich realizacją, za kwotę 150 389,64 zł, zajęła się firma POLDIM-BUD.

Ważne!
W zawiązku z zakończeniem kolejnego etapu prac, od poniedziałku, 24 sierpnia, linie MKS nr 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 24, 26, 44, 44A oraz 48 wrócą na swoje podstawowe trasy.