Starostwo Powiatowe  herb_40px_wersja2.png  w Mielcu

A A A

logo_300px.svg

Rewelacyjny występ modelarzy!

13.10.2021 Kategoria: Sport


Wielkim sukcesem modelarzy z Akademii LEONARDO zakończyły się w piątek Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych w rumuńskim Buzau w dniach 02-08.10.2021.

Polska wystawiła 24 osobową reprezentację, w której było dziesięciu naszych zawodników – czterech juniorów i sześciu seniorów. W pierwszym dniu odbyła się atestacja silników i ceremonia otwarcia, której kulminacyjnym punktem były pokazy lotnicze armii rumuńskiej.

Drugiego dnia rano w kategorii modeli rakiet z taśmą hamującą seniorów wystartowała Renata Pasik-Goryczka. Bardzo dobre loty całej drużyny pozwoliły wywalczyć złoto. Otwarcie mistrzostw było znakomite. Juniorzy ze Stowarzyszenia LEONARDO zaczęli starty po południu w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A. Wojciech Koszelski, Emilia Wojdyło, Szymon Mikuła i Jakub Wielgosz zakończyli rywalizację drużynową na trzecim miejscu, a Emilia Wojdyło wygrała w kategorii kobiet S6A i po drugim dniu mieliśmy dwa Mazurki Dąbrowskiego.

Trzeci dzień przed południem seniorzy rozegrali konkurencję rakiet ze spadochronem S3A. Leonardo reprezentowała Renata Pasik-Goryczka. Drużyna zajęła to najbardziej nielubiane 4 miejsce, ale kategorię kobiet wygrała nasza zawodniczka!!!! Po południu odbyła się seniorska konkurencja modeli rakiet wysokościowych S1B. Drużyna w składzie Andrzej Rusinowski, Leszek Małmyga (z Zielonej Góry), Grzegorz Goryczka, Renata Pasik-Goryczka uległa tylko Drużynie Federacji Rosyjskiej, trzecie miejsce zajęła Ukraina. Indywidualnie wygrała Renata Pasik-Goryczka z lotem na wysokość 708,6 m zdobywając drugi złoty medal tego dnia.

Czwarty dzień mistrzostw to rakietoplany zdalnie sterowane. W kategorii juniorów S8D tytuł Mistrza Świata wywalczył Wojciech Koszelski ze swoim nowym modelem TORO. Drużyna wywalczyła srebrny medal, a Emilia Wojdyło dołożyła srebrny medal w kategorii kobiet. I to nie był koniec startów Emilii w tym dniu. W kategorii seniorów S8E/P startował Eryk Halaburda, Emilia Wojdyło, Leszek Małmyga i Krzysztof Przybytek (z Krakowa). Znakomite loty dały kolejny złoty medal drużynowy, Emila zdobyła złoty medal w kategorii kobiet.

Piąty dzień juniorzy zaczęli od konkurencji modeli rakiet wysokościowych S5B. Wystartowali modelami japońskiej rakiety SS-520-5. Drugi stopień modelu ważył tylko… 7 gramów bez silnika (ach ta współczesna technologia). Po ocenie statycznej zajmowali 4 czołowe miejsca, a o wszystkim miały zadecydować loty. Po pierwszej turze lotów Polacy zajmowali trzy czołowe miejsca. Po ostatniej okazało się, że najlepiej poleciała rakieta Mykhailo Dubrownego z Ukrainy, druga była Jakuba Wielgosza, a trzecia Wojtka Koszelskiego. Do tego doszły świetne loty Szymona Mikuły i Emilii Wojdyło i mamy złoto drużynowe!!! Za nami na podium znalazły się drużyny z Rosji i Bułgarii. Ręce trenera same składały się do oklasków. Seniorzy w tym dniu rozegrali kategorię modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A. Niestety nie powiodło się drużynie, ale indywidualnie Renata Pasik-Goryczka zdobyła dla Polski srebrny medal.

Szósty dzień to nasza koronna klasa S7 (repliki rakiet kosmicznych). Przed południem rywalizowali juniorzy. Ekipa w składzie Emilia Wojdyło, Wojciech Koszelski, Szymon Mikuła i Jakub Wielgosz wywalczyła złoty medal. Indywidualnie złoty medal zdobyła niezawodna Emilia Wojdyło zastępując na pierwszym miejscu dwukrotnego mistrza świata w tej klasie Wojciecha Koszelskiego. Po południu rozpoczęła się ostatnia konkurencja, czyli S7 seniorów i potwornie wzmógł się wiatr. Polska drużyna jako jedyna zaliczyła cztery udane trzystopniowe loty i mogła się cieszyć ze złotego medalu. Indywidualnie drugie miejsce dla Renaty Pasik-Goryczka, trzecie dla Grzegorza Goryczki.

Siódmy dzień to ostatnia ceremonia medalowa i ceremonia zakończenia Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych. Jako najlepsza reprezentacja Mistrzostw Świata w kategorii S7 otrzymaliśmy przechodnią statuetkę Hermanna Obertha – rumuńskiego pioniera budowy rakiet. Za dwa lata mamy dostarczyć ją do USA na kolejne Mistrzostwa Świata Modeli Kosmicznych.

„Pandemia potwornie utrudniała przygotowania do Mistrzostw Świata, ale jesteśmy cierpliwi i uparci, więc walka o dobre przygotowanie się do zawodów trwała do końca…”, powiedział trener Grzegorz Goryczka.

Osiągnięcie tak wielkiego sukcesu przez mielecką grupę było możliwe dzięki współpracy wielu osób i instytucji. Grupa Leonardo od kilku lat spotyka się na warsztatach w Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Od kilku lat wiele firm wspiera finansowo działania stowarzyszenia Leonardo. Można tutaj wymienić, Agencja Rozwoju Przemysłu Oddział w Mielcu, Polskie Zakłady Lotnicze, Kirchhoff Polska, Sierosławski Group, Spiroflex, Eurotech, Bury, Husqvarna, Firma Tarapata. Systematycznego wsparcia od wielu już lat udzielają samorządy miasta Mielca, powiatu mieleckiego i województwa podkarpackiego.

Medaliści JUNIORZY

Jakub Wielgosz:

Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S1A.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.

Szymon Mikuła:

Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.

Wojciech Koszelski:

Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów S8D.
Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S8D.
Brązowy medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.

Emilia Wojdyło:

Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S8E/P.
Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów kobiet S8E/P.
Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.
Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7 kobiet.
Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B kobiet.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S5B.
Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów S8D kobiet.
Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S8D.
Brązowy medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A.
Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1A kobiet.

Medaliści SENIORZY

Andrzej Rusinowski:

Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.

Grzegorz Goryczka:

Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.
Brązowy medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7.

Renata Pasik-Goryczka:

Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet z taśmą hamującą S6A.
Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet ze spadochronem S3A kobiet.
Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B.
Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet wysokościowych S1B kobiet.
Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet z opadaniem wirowym S9A.
Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7.
Złoty medal drużynowy w kategorii modeli rakiet S7.
Złoty medal indywidualnie w kategorii modeli rakiet S7 kobiet.
Srebrny medal indywidualnie w kategorii modeli rakietoplanów S4A kobiet.
Srebrny medal drużynowy w kategorii modeli rakietoplanów S4A.

Tekst i zdjęcia: CKPiDN Mielec

ms

Galeria zdjęć

Stanisław Lonczak Starosta Powiatu Mieleckiego

Stanisław Lonczak

Starosta Powiatu Mieleckiego
Marek Paprocki Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego

Marek Paprocki

Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego
Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

Andrzej Bryła

Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

DOKUMENTY

23 567-----------------------
zarejestrowanych przychodzących dokumentów w I półroczu 2021

LICZBA LUDNOŚCI

136 666-----------------------
mieszkańców powiatu mieleckiego

PIENIĄDZE

156 075 211-----------------------
planowanych dochodów budżetu w 2021 roku 

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady(UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r, w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L2016.119.1 z dnia 04.05.2016) informujemy, że:

Starostwo Powiatowe w Mielcu jest urzędem administracji samorządowej szczebla powiatowego, którego podstawą działania jako Powiatu Mieleckiego jest ustawa z dnia 05.06.1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r. poz. 1868 z późn. zm.). Realizowane przez urząd wynikają z powszechnie obowiązującego prawa. W związku z powyższym dla wykonywania naszych zadań przetwarzamy Państwa dane osobowe na następujących zasadach:

1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Powiatu Mieleckiego z siedzibą ul. Wyspiańskiego 6, 39-300 Mielec, kontakt mailowy pod adresem: starostwo@powiat-mielecki.pl. reprezentowany przez Starostę Powiatu Mieleckiego.
2. Inspektorem ochrony danych jest Pan Piotr Wieczerzak, kontakt mailowy: iodo@powiat-mielecki.pl
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. c. RODO w celu realizacji zadań nałożonych przepisami prawa tj. na podst. art. 32 ust. 1 ustawy z dnia 05 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym oraz innych ustaw wymienionych poniżej. Może się jednak zdarzyć, że będziemy przetwarzać Pani/Pana dane jeśli wyrazicie Państwo dobrowolną zgodę na takie przetwarzanie.
4. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą wyłącznie:

  1. organy władzy publicznej oraz podmioty wykonujące zadania publiczne lub działające na zlecenie organów władzy publicznej, w zakresie i w celach, które wynikają z przepisów powszechnie obowiązującego prawa;
  2. inne podmioty, które na podstawie stosownych umów podpisanych z Powiatem Mieleckim przetwarzają dane osobowe dla których Administratorem jest Starostwo Powiatowe w Mielcu.

5. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej;
6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane w okresach określonych przepisami prawa w tym przez okresy podany w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów;
7. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych, prawo ich sprostowania i uzupełniania, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych, prawo do sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody na przetwarzenie danych. Co do zasady – zgodnie z art. 17 ust. 3 lit. b RODO nie przysługuje Pani/Panu prawo do usunięcia danych (tzw. prawo do bycia zapomnianym). Jednakże przysługuje Pani prawo do żądania usunięcia danych jeśli:

  1. dane osobowe nie są już niezbędne do celów, których zostały zebrane,
  2. cofnięto zgodę na przetwarzanie danych osobowych (jeśli zostały dane zostały udostępnione za Pani/Pana zgodą),
  3. wniesiono sprzeciw wobec przetwarzania danych w przypadkach o których mowa w art. 21 RODO)
  4. dane osobowe były przetworzone niezgodnie z prawem.

8. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawagdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o  ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016  r. i innych aktów prawnych;
9. Pani/Pan nie będzie podlegał(a) zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu w rozumieniu przepisów RODO.
10. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem prowadzenia sprawy w Starostwie Powiatowym w Mielcu, przy czym podanie danych jest:

  • obowiązkowe, jeżeli tak zostało to określone w przepisach prawa;
  • dobrowolne, jeżeli odbywa się na podstawie Twojej zgody lub ma na celu zawarcie umowy. Konsekwencją niepodania danych będzie brak możliwość realizacji czynności urzędowych lub nie zawarcie umowy.
Zapisano