Radni obradowali na powakacyjnej sesji

30.08.2021 Kategoria: Samorząd

30 sierpnia w południe wystartowały obrady XXXIII sesji Rady Powiatu Mieleckiego.

Obrady tradycyjnie otworzyło przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji oraz sprawozdanie starosty Stanisława Lonczaka z wykonania uchwał Rady Powiatu oraz z działalności Zarządu Powiatu między sesjami.

Radni przyjęli uchwały dotyczące zmian: w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Mieleckiego oraz uchwale budżetowej Powiatu Mieleckiego na 2021 rok. Zadecydowano też o zaciągnięciu zobowiązania finansowego wykraczającego poza rok budżetowy 2021 i udzieleniu pomocy finansowej Samorządowi Województwa Podkarpackiego oraz Gminie Miejskiej Mielec.

W kolejnych punktach przedstawiono informację z przebiegu wykonania budżetu Powiatu Mieleckiego za pierwsze półrocze 2021 roku. Przegłosowano też uchwałę w sprawie zatwierdzenia i przyjęcia do realizacji opracowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Mielcu projektu konkursowego pn. „Aktywizacja 30+” .

W ramach punktu poświęconego interpelacjom, wnioskom i zapytaniom dyskutowano w szczególności o rozprzestrzenianiu się wirusa ASF w powiecie mieleckim. Bieżącą informację na temat tego zagrożenia przedstawił zebranym Powiatowy Lekarz Weterynarii Piotr Chrabąszcz. Głos zabrali także Posłowie na Sejm RP obecni na dzisiejszych obradach: Krystyna Skowrońska i Mieczysław Kasprzak.

W dalszej części obrad mieszkanki Padwi Narodowej zainterweniowały u radnych w sprawie procesu scalania gruntów na terenie gminy.