Przygotuj się na Wielkanoc!

14.03.2023 Kategoria: Patronat

Jak co roku, tuż przed Wielkanocą, w Borowej odbędzie się świąteczny jarmark. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 26 marca.

Tradycyjnie organizatorem jarmarku jest Gmina Borowa wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borowej. Przedsięwzięcie, wzorem lat poprzednich, objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Impreza planowo rozpocznie się o godzinie 14:00. Udział w niej wezmą koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu powiatu mieleckiego, które przygotują swoje kulinarne propozycje do konkursu „Wielkanocne Smaki Ziemi Mieleckiej”. – To wydarzenie, w głównej mierze, ma służyć podtrzymaniu tradycji domowego przygotowywania wielkanocnych smakołyków. Szacujemy, że swoje stoiska przygotuje 13 reprezentacji. Najlepsze kulinarne propozycje wybierzemy właśnie w czasie trwania jarmarku – podkreślają organizatorzy.

Jak co roku podczas jarmarku odwiedzający będą mogli skosztować przygotowanych według tradycyjnych receptur świątecznych przysmaków, a także zakupić wielkanocne ozdoby. W programie zaplanowano też występy artystyczne.