Przedszkolaki z wizytą w Starostwie

09.05.2018 Kategoria: Informacje

W środę 9 maja dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 8 w Mielcu wraz z opiekunkami odwiedziły Starostwo Powiatowe.

Przedszkolaki odwiedziły Starostę Mieleckiego Zbigniewa Tymułę, który przywitał najmłodszych w swoim gabinecie i opowiedział o swojej pracy. Okazało się, że małym przedszkolakom nie obce są pojęcia związane z Unią Europejską. Ku zdziwieniu, dzieci chciały się dowiedzieć, które inwestycje w Powiecie Mieleckim powstały dzięki środkom unijnym.

Ponadto, dzieci na spotkanie zabrały ze sobą książeczki i poprosiły pana starostę o przeczytanie ich fragmentów. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania piosenek.

Przedszkolaki dziękując za wizytę gospodarzowi powiatu, wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę – w zamian, otrzymały słodycze i drobne upominki.