Profilaktyka raka piersi

19.01.2023 Kategoria: Informacje

Poradnia Onkologiczna działająca przy Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu rozszerza zakres realizowanych świadczeń.

Od stycznia 2023 w ramach Poradni Onkologicznej wykonywane są badania diagnostyczne USG piersi, jak również biopsji cienko i grubo igłowej piersi, biopsji tarczycy, węzłów chłonnych i tkanek miękkich.

W ramach swojej działalności profilaktycznej Poradnia zachęca do wykonania USG piersi, jako profilaktyki raka piersi.
Wszystkie powyższe badania można wykonać zapisując się uprzednio na wizytę w Poradni Onkologicznej.
Rejestracja odbywa się telefonicznie pod numerem: 17/780 01 58 lub 17/780 01 68. Na wizytę można także umówić się osobiście w godzinach pracy Rejestracji do poradni specjalistycznych od poniedziałku do piątku, od 7.00 do 18.00.

Badania są bezpłatne i realizowane w ramach umowy z POW NFZ.

W ramach Poradni będzie wykonywana również biopsja grubo igłowa piersi wspomagana próżnią pod kontrolą USG czyli biopsja mammotomiczna.
Mammotomiczna biopsja piersi (MMT) to jedna z najnowocześniejszych metod nieoperacyjnego usuwania zmian łagodnych piersi.

żródło:https://szpital.mielec.pl/