Pożegnanie sołtysa wsi Zgórsko

28.02.2019 Kategoria: Kultura

23 lutego sołtys wsi Zgórsko Anna Litwin oficjalnie, po 16 latach zakończyła pełnie tej funkcji.

Sobotnie (23.02) spotkanie w Domu Ludowym było okazją do oficjalnego pożegnania sołtyski, która pełniła tę funkcję przez 16 lat (cztery kadencje), a w najbliższych wyborach już nie wystartuje. Anna Litwin odebrała najwyższe gminne odznaczenie „Medal za zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki”.

Postawa, którą reprezentowała Pani pełniąc funkcję sołtysa jest godna naśladowania i została nagrodzona rzeczą najcenniejszą i najtrudniejszą do pozyskania, mianowicie zaufaniem współmieszkańców. Dobre imię, którym się Pani cieszy powodowało, że funkcję sołtysa sprawowała Pani przez wiele lat – przekazał starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Za pełną zaangażowania służbę na rzecz Zgórska podziękowali także m.in. Burmistrz Józef Rybiński, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś oraz ks. proboszcz Wiesław Nowak, pozostali goście i mieszkańcy wsi.