Pożegnanie dyrektora Józefa Więcława

08.05.2020 Kategoria: Informacje

W mieleckim starostwie odbyła się uroczystość pożegnania Józefa Więcława, byłego już dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego.
Podczas spotkania, w którym uczestniczyli członkowie Zarządu Powiatu, Stanisław Lonczak wyraził podziękowania odchodzącemu dyrektorowi za jego cenny wkład w tym trudnym okresie.

Okres zarządzania lecznicą przez dyrektora J. Więcława przypadł nie niezmiernie trudny czas – powiedział podczas spotkania Stanisław Lonczak, starosta mielecki. Rok temu myśleliśmy, że największym problemem będzie powstrzymanie tempa galopującego zadłużenia. W dużej mierze to się udało. W tym roku jednak doszły nowe problemy – walka z koronawirusem – dodał.

Odchodzący dyrektor podziękował za wsparcie, jakiego udzielał mu Zarząd Powiatu w tym niełatwym czasie. I – jak podkreślał – poczynione przez niego starania w pełni widoczne będą w dłuższym horyzoncie czasowym, to i tak – już teraz – przynoszą one wymierne efekty.
Józef Więcław objął mielecką lecznicę w kwietniu ubiegłego roku. Placówka była uwikłana w niekończące się spory pomiędzy poprzednim dyrektorem, a nielekarskimi grupami zawodowymi.

Dodatkowo zaczęły się piętrzyć lawinowo problemy finansowe. Pogłębiała się strata finansowa szpitala. Nowemu wówczas dyrektorowi udało się w stosunkowo krótkim okresie opanować sytuacje jeśli chodzi o spory zbiorowe. Atmosfera w lecznicy zaczęła sprzyjać wyciąganiu jej z zapaści finansowej. To jednak o wiele dłuższy proces, rozłożony na lata.

mp