Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek w Elektryku

20.12.2022 Kategoria: Patronat

Pod honorowym patronatem Powiatu Mieleckiego w Zespole Szkól im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu 15 grudnia odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Celem przeglądu było krzewienie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, konfrontacja zespołów w duchu życzliwości i radości wspólnego muzykowania w środowisku lokalnym, ożywienie amatorskiego ruchu artystycznego, promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu oraz łączenie pokoleń przez wspólne śpiewanie oraz promowanie młodych talentów

W przeglądzie wzięli udział soliści, jak również zespoły, które oceniało jury w składzie: ks. Ciosek - Proboszcz Parafii pw. Ducha Św. w Mielcu. Katarzyna Dudzik - muzyk, wokalistka, Maciej Fijałkowski - nauczyciel muzyki, dyrygent, maestro, Emilia Żola- wiceprezes PTG Sokół, animator kultury, Elżbieta Bąk - wicedyrektor ZS Groszkowskiego, Oliwia Czekaj- przedstawiciel SU.

Po wysłuchaniu wszystkich zgłoszonych do konkursu jury przyznało następujące miejsca.

Kategoria indywidualna:
I miejsce- Aleksandra Myszka – V LO
II miejsce - Milena Ostrowska - V LO oraz Patrycja Rzeźnik - ZS
III miejsce- Emilia Tabor - V LO

Kategoria grupowa- zespoły:
I miejsce - Zespół wokalny ,, Elektryk” ZS im. J. Groszkowskiego
II miejsce - Nie przyznano
III miejsce- Zespół wokalny ,,Ekonomik”.

Przegląd miał bogaty i wyjątkowy repertuar, śpiewano nie tylko tradycyjne staropolskie kolędy, ale także pastorałki o tematyce świątecznej. Wykonawcy przykuwali uwagę pięknym wykonaniem, aranżacją utworów, grą na instrumentach, wizerunkiem scenicznym. Wysoki poziom artystyczny zaprezentowanych kolęd i pastorałek sprawił wszystkim ogromną radość i pokazał, że mamy w naszym powiecie uzdolnienia muzycznie młodzież.

Wydarzeniu towarzyszyła nieodłącznie miła i przyjazna atmosfera, która zawsze sprzyja wymianie doświadczeń artystycznych, integracji i współpracy. Wspólne śpiewanie kolęd oraz przedstawione w wykonaniu uczniów klasy I i II Jasełka, wprowadziły wszystkich obecnych w świąteczny klimat.

Za przygotowanie przeglądu i jasełek odpowiedzialne były nauczycielki: Iwona Żola , Małgorzata Byrska oraz Lodarska Elżbieta

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w organizacji przeglądu.

Informacja i zdjęcia: ZS