Powiatowo-gminna inwestycja

25.01.2018 Kategoria: Inwestycje

Ponad 800 metrów asfaltu i chodnika powstało w miejscowości Dulcza Wielka. Inwestycję zrealizowały wspólnie samorządy Powiatu Mieleckiego i Radomyśla Wielkiego.

Przebudowa dotyczyła drogi powiatowej nr 1 179R relacji Dulcza Wielka - Żarówka - Jastrząbka Stara. Łącznie wykonano tam 840 metrów nowego asfaltu i chodnika. Zadanie warte 967 781,82 zł zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. w Mielcu. Koszty zadania po połowie pokryły samorządy Powiatu Mieleckiego i Radomyśla Wielkiego.

Odbiór nowego dywanika asfaltowego i chodnika odbył się w piątek, 19 stycznia.

- Serdecznie dziękuję gminie Radomyśl Wielki za dobrą, rzeczową współpracę. Jej potwierdzeniem jest nie tylko odbierana dziś inwestycja, ale też cały szereg zadań zrealizowanych w latach ubiegłych – powiedział starosta Zbigniew Tymuła.

Owocne współdziałanie z gminą Radomyśl Wielki potwierdziła również wicestarosta Maria Napieracz. – Cieszę się, że realizujemy zadania istotne dla mieszkańców naszego powiatu zgodnie i ponad wszelkimi podziałami. Mam tu na myśli nie tylko bardzo dobrą współpracę z gminą Radomyśl Wielki, ale również merytoryczną współpracę w Zarządzie Powiatu Mieleckiego – podkreśliła.

Za przychylność dla inwestycji realizowanych w gminie dziękował również burmistrz Radomyśla Wielkiego Józef Rybiński. – Myślę, że wypowiadam te słowa w imieniu całej naszej lokalnej społeczności. Odcinek drogi i chodnika, którego realizację właśnie zakończyliśmy, był bardzo potrzebny – przekonywał gospodarz Radomyśla.

Warto podkreślić, że przebudowa drogi i chodnika nie była jedyną inwestycją Powiatu Mieleckiego zrealizowaną na terenie gminy Radomyśl Wielki w ostatnich miesiącach. W czwartek, 18 stycznia, odbyły się otwarcia wyremontowanych mostów znajdujących się w ciągu drogi powiatowej nr 1 180R Dębica – Zdziarzec. Mieszkańcy mogą już korzystać z nowych przepraw mostowych na potoku Śnieżka w Dąbiu i na rzece Dąbrówka w Zdziarcu. Realizacja tych zadań była warta 1 505 840,55 zł.