Powiatowe Powitanie Lata – w tym roku na dwóch kółkach!

31.05.2019 Kategoria: Kultura

Data: 22.06.2019.22.06.2019
Miejsce wydarzenia: Mielec
Godzina: 14:00 - 18:30
Miasteczko rowerowe dla najmłodszych i rowerowa gra miejska dla wszystkich zainteresowanych – tegoroczne Powiatowe Powitanie Lata zdecydowanie zdominują dwa kółka! Sprawdźcie, dlaczego warto nas odwiedzić!

Powiatowe Powitanie Lata odbędzie się w sobotę, 22 czerwca, na terenach zielonych przy ul. Rzecznej w Mielcu. Tradycyjnie impreza będzie okazją do zabawy przy fantastycznej muzyce – tę zapewnią nasze gwiazdy: Jula, Łzy i Lombard. Więcej o koncertach przeczytacie TUTAJ.

Gra miejska z atrakcyjnymi nagrodami!

Zanim jednak scenę przejmą muzycy, postawimy na… aktywność! Już dziś wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, zapraszamy do udziału w Rowerowej Grze Miejskiej, którą przygotują: Starostwo Powiatowe w Mielcu i Studio Wizualne Damian Gąsiewski. Zadaniem każdego uczestnika będzie pokonanie trasy około 20 kilometrów, przy jednoczesnym odwiedzeniu wskazanych punktów kontrolnych i zebraniu pieczątek potwierdzających zameldowanie w danym miejscu. Każdy rowerzysta, który zbierze komplet pieczątek, weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród.

Ważne informacje! Start Rowerowej Gry Miejskiej, a zarazem pierwszy punkt trasy stanowi Galeria Navigator. Będziemy na Was czekać w sobotę, 22 czerwca od 14:00 do 15:00 w głównym holu galerii, gdzie należy wybrać mapki i zdobyć pierwszą pieczątkę. Finał trasy zlokalizowany zostanie na Bulwarach. W specjalnym namiocie będziemy czekać na Was pomiędzy godz. 17:00-18:00.  Losowanie nagród odbędzie się ok. godziny 18:30 na głównej scenie Powiatowego Powitania Lata. Obserwujcie nasze wydarzenie na Facebooku - https://www.facebook.com/events/360222488179825/ - codziennie pokazujemy kolejny punkt kontrolny i nowe nagrody.

Partnerami wydarzenia zostali: Galeria Navigator, Husqvarna Group z fabryką w Mielcu, Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu, Producent akumulatorów AUTOPART Mielec, Producent suplementów diety AvetPharma, Sklep rowerowy BikeCenter, Joy Fitness Club Mielec, Hotel & Restauracja Atena, Centrum dietetyczne Projekt Zdrowie, Pracownia rowerów Filip Zaręba, Agencja Reklamowa MCDesign, BOSSMEN Fryzjerstwo Piotr Winiarz oraz Akademia Komputerowa BIT-PRO.

Patronat medialny nad grą miejską objęły media: www.promocja.mielec.pl, www.hej.mielec.pl, www.wcj24.pl, www.korso.pl, www.fotopilot.pl, Radio Leliwa, Tygodnik Regionalny Korso i Wieści Regionalne.

Z myślą o najmłodszych – będziemy edukować poprzez zabawę

Wszystkim odwiedzającym Powiatowe Powitanie Lata w Mielcu, a w szczególności rodzicom i ich małym pociechom, proponujemy także dodatkową atrakcję w postaci miasteczka rowerowego. To mobilna atrakcja do nauki bezpiecznej jazdy po drogach publicznych. Zawiera prawdziwą infrastrukturę drogową: skrzyżowania, przejścia dla pieszych, a nawet rondo. O tym, w jaki sposób z niej korzystać, opowiadać będą najmłodszym policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Miasteczko rowerowe będzie dostępne bezpłatnie w godzinach: 14:00-20:00.

Zapraszamy serdecznie!