Powiat wyremontuje Przychodnię Nr 5 w Mielcu!

01.02.2019 Kategoria: Inwestycje

Ruszył przetarg na wykonanie prac w obrębie mieleckiej „piątki”. Przychodnię czeka termomodernizacja i kompleksowa przebudowa.

Przebudowa i remont czeka każdą z kondygnacji przychodni – od piwnic aż po drugie piętro. Zakres planowanych prac obejmie m.in. remont ścian i sufitów, wymianę drzwi wewnętrznych i balustrad na klatkach schodowych, wykonanie podsadzek, uzupełnienie tynków wewnętrznych oraz przebudowę pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Dokumentacja przetargowa przewiduje także szereg zmian w obrębie instalacji. W przychodni ma powstać instalacja fotowoltaiczna (minielektrownia), instalacja wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej i instalacja klimatyzacji. Zadaniem wykonawcy będzie też wymiana instalacji elektrycznej wraz z wymianą opraw oświetleniowych oraz przebudowa instalacji centralnego ogrzewania wraz z wymianą grzejników. Całości prac towarzyszyć będzie termomodernizacja obiektu.

Prace w przychodni nr 5 zostaną dofinansowane w ramach osi priorytetowej III „Czysta Energia działanie 3.2 Modernizacja energetyczna budynków – budynki ochrony zdrowia” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.