Powiat Mielecki wspiera powodzian w Nysie – dary i osuszacze trafiły do poszkodowanych

07.10.2024 Kategoria: Informacje

W piątek przedstawiciel Powiatu Mieleckiego udał się do Nysy, by przekazać pomoc ofiarom ostatniej powodzi. Dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańców, ZHR i władz powiatu, zorganizowano zbiórkę, z której zebrane dary – w tym artykuły spożywcze, środki czystości, artykuły dziecięce oraz przybory do sprzątania, ale przede wszystkim osuszacze – dotarły do poszkodowanych.

Najważniejszym elementem wsparcia okazało się przekazanie 10 osuszaczy powietrza, które będą kluczowe w walce z wilgocią oraz odbudową zalanych domów i budynków. Dzięki temu mieszkańcy Nysy będą mogli szybciej niwelować szkody powodziowe.

Podczas wizyty, przedstawiciele Powiatu Mieleckiego mieli również okazję zobaczyć skalę zniszczeń na własne oczy. W towarzystwie Jacka Tarnowskiego, Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nysie, odbyli objazd po najbardziej dotkniętych terenach, rozmawiając
o potrzebach lokalnej społeczności i możliwościach dalszej pomocy.

Wsparcie przekazane mieszkańcom Nysy jest wyrazem solidarności i chęci pomocy w odbudowie po tragicznych wydarzeniach. To dowód na to,
że współpraca i wzajemne wsparcie są kluczowe w trudnych chwilach.

kp