Powiat doposażył strażaków

02.08.2018 Kategoria: Inwestycje

Sześć sztuk kombinezonów z szelkami asekuracyjnymi do pracy w wodzie trafiło na wyposażenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

Wyposażenie, które zostało zakupione ze środków Powiatu Mieleckiego, umożliwi strażakom bezpieczną pracę w wodzie, chroniąc całe ciało przed kontaktem ze środowiskiem. – Otrzymane wyposażenie zastąpi dotychczasowe kombinezony, których certyfikat dopuszczający do użytkowania utracił ważność. Będą stanowić wyposażenie kontenera przeciwpowodziowego z łodziami, który eksploatowany jest w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Mielcu – mówił st. bryg. Stanisław Rączka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu.

POSŁUCHAJ KOMENDANTA STANISŁAWA RĄCZKI

Wyposażenie osobiście przekazał w czwartek, 2 sierpnia, Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. – Nasze tereny otoczone są wodą. Póki co możemy cieszyć się z bezpieczeństwa, ale w pamięci wciąż mamy rok 1997 i 2010, kiedy to powiat dotknęły powodzie. Nasza straż pożarna powinna być więc dobrze wyposażona i przygotowana na to, by w razie potrzeby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu – mówił starosta. – Środki przeznaczone na doposażenie komendy uważam za dobrze spożytkowane. Liczę, że współpraca ze strażą w dalszym ciągu będzie układać się tak dobrze, jak dotychczas – dodał.

POSŁUCHAJ STAROSTY ZBIGNIEWA TYMUŁY