Poseł K. Skowrońska u Starosty Mieleckiego

30.04.2020 Kategoria: Informacje

Jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Mieleckim, jakie są potrzeby samorządu, jak można jeszcze pomóc? Poseł Krystyna Skowrońska spotkała się dziś (30.04) ze Stanisławem Lonczakiem, Starostą Mieleckim.

Rzeczowe, robocze spotkanie, w którym uczestniczył również Ryszard Krawiec, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, miało charakter informacyjny. Posłanka była pierwszym od wybuchu epidemii politykiem z regionu, który zainteresował się rozwojem sytuacji w Powiecie Mieleckim. Dopytywała również o ilość środków przekazanych powiatowi, przeprowadzone badania, liczbę osób poddanych kwarantannie i ilość osób hospitalizowanych. K. Skowrońska dopytywała także o sytuację w mieleckim DPS – ie.

Jak poinformował R. Krawiec, w okresie od ogłoszenia stanu epidemiologicznego przebadanych zostało 750 osób. W szpitalu przebywa obecnie17 osób, a na kwarantannie169.

Dodatkowo starostwo przeznaczyło 26 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup niezbędnych środków dla DPS – u. Zakupiono 2 tysiące maseczek chirurgicznych oraz po 100 sztuk masek FFP3, kombinezonów i okularów ochronnych.

Poseł K. Skowrońska zapoznawszy się z sytuacją powiatu zadeklarowała swoje wsparcie w pozyskaniu dodatkowego sprzętu i materiałów. Potrzebne są w dalszym ciągu maseczki, rękawice, przyłbice i środki dezynfekcyjne.

Z moich informacji wynika, że nie wszystkie samorządy naszego województwa traktowane są równo albo przynajmniej proporcjonalnie – oceniła Poseł K. Skowrońska. Jeszcze dziś podejmę próby interwencji w tej sprawie u wojewody – zadeklarowała. Posłanka zapowiedziała również złożenie interpelacji poselskich do właściwych resortów rządowych w których domagać się będzie zwiększenia dystrybuowanych środków.

mp