Poprawiamy bazę dydaktyczną oraz infrastrukturę szkół zawodowych prowadzonych przez Powiat Mielecki

12.09.2024 Kategoria: Informacje

Powiat Mielecki pozyskał dotację z Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 na projekt „Poprawa bazy dydaktycznej oraz infrastruktury szkół zawodowych prowadzonych przez Powiat Mielecki”.

W ramach realizacji projektu planowana jest przebudowa budynku warsztatów należących do Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu oraz zakup wyposażenia do pracowni służących do kształcenia w zawodach: technik elektryk, technik hotelarstwa, technik mechatronik, które znajdują się w budynku warsztatów. Ponadto cały budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zgodnie ze standardem architektonicznym wynikającym z Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021-2027. Zostanie również zakupione wyposażenie do pracowni służącej do kształcenia w zawodzie technik automatyk w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

Grupami docelowymi, korzystającymi z efektów realizacji projektu będą:

1. uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu
  2. nauczyciele kształcenia zawodowego Zespołu Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu

Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do wysokiej jakości usług sprzyjających włączeniu społecznemu w zakresie kształcenia, szkoleń i uczenia się przez całe życie poprzez rozwój łatwo dostępnej infrastruktury.

Efekty realizacji projektu:

- stworzenie uczniom Zespołu Szkół w Mielcu warunków do uzyskiwania dodatkowych umiejętności zawodowych, a także danie możliwości uzyskania dodatkowych uprawnień zawodowych lub kwalifikacji rynkowych

- zapewnienie uczniom Zespołu Szkół w Mielcu dostępu do pracowni z wyposażeniem odpowiadającym technologii i technice stosowanej w zawodzie, aby zapewniać uzyskanie wszystkich efektów kształcenia wymienionych w podstawie programowej kształcenia w zawodzie szkolnictwa branżowego

- przygotowanie uczniów ZS w Mielcu do wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy

- zapewnienie osobom z niepełnosprawnościami dostępu do usług edukacyjnych świadczonych przez Zespół Szkół w Mielcu

#FunduszeUE

Wartość projektu: 6 194 592,57 zł