Ponad 200 dzieci zagrało w turnieju Ligi Powiatowej Piłkarskich Nadziei

17.10.2018 Kategoria: Patronat

Sportowa rywalizacja, fantastyczne akcje, widowiskowe gole i wspaniała zabawa – tak w skrócie można opisać, to co działo się podczas finałowego turnieju Ligi Powiatowej Piłkarskich Nadziei.

W Powiatowej Lidze Piłkarskich Nadziei wystąpiło ponad 200 młodych zawodników i zawodniczek z terenu powiatu mieleckiego i gmin ościennych.
Nie inaczej było podczas wielkiego finału, który odbył się w ostatni piątek w Maliniu, gdzie zjechały drużyny z Mielca, Kolbuszowej, Chorzelowa, Padwi Narodowej, Cmolasu, Nowej Dęby oraz Tuszymy. Był to wielki finał rozgrywek, które trwały od kwietnia. Turnieje grane były w: Kolbuszowej, Nowej Dębie, Mielcu, Cmolasie i Tuszymie.

Przede wszystkim gratuluję wszystkim uczestnikom, bo w naszej lidze nie wyniki są najważniejsze, ale  sam udział i dobra zabawa – mówi Jacek Cyganowski, prezes Akademii Piłkarskiej Piłkarskie Nadzieje i koordynator turnieju. – Co dla nas najważniejsze, turniej cieszył się ogromną popularnością i cały czas mamy zgłoszenia drużyn spoza naszego powiatu. Już teraz mogę zaprosić na kolejną edycję turnieju, który w zimie odbędzie się w halach – dodaje.

Patronat Honorowy nad Ligą Powiatową objął starosta powiatu mieleckiego, Zbigniew Tymuła. – Bardzo cieszę się, że te rozgrywki cieszą się tak ogromną popularnością. To piękny widok, gdy mamy przed sobą tyle dzieci garnących się do sportu – podkreślił starosta, który dla wszystkich uczestników i uczestniczek ufundował pamiątkowe medale.
Zdjęcia: czyliwiesz.pl