Podziękowania i awanse dla policjantów

21.07.2021 Kategoria: Informacje

Starosta mielecki Stanisław Lonczak wziął udział w obchodach Święta Policji, które odbyły się dziś (21 lipca) w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu.

Wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy od 2019 roku – w roku 2020, ze względu na trwającą pandemię koronawirusa, oficjalne Święto Policji się nie odbyło. Mimo trudnego dla wszystkich czasu, policjanci mogli jednak pochwalić się szeregiem podjętych działań i zrealizowanych inwestycji. – Wiele z nich możliwych było dzięki współpracy i wsparciu lokalnych samorządów – podkreślił podinsp. Jacek Juwa, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu.

Wśród najważniejszych sukcesów minionego roku wymienił m.in. otwarcie posterunku policji w Wadowicach Górnych, zakup dwóch psów służbowych oraz doposażenie komendy w narkotestery. Nie bez znaczenia był także nowy radiowóz, który zasilił flotę posterunku w Przecławiu oraz trzy rowery, w jakie wyposażeni zostali mieleccy policjanci – po to, by jeszcze sprawniej patrolować tereny rekreacyjne w powiecie mieleckim.

Ważnymi wydarzeniami minionego roku były także: wydanie publikacji podsumowującej 100-lecie działalności policji w Mielcu oraz odsłonięcie – w dzień 81. rocznicy napaści sowietów na Polskę – tablicy upamiętniającej 34 funkcjonariuszy zamordowanych na Wschodzie.

- Jestem dumny, że mogę kierować jednostką, w której funkcjonariusze oprócz wzorowego wykonywania obowiązków służbowych mają również dobre serca – zaznaczył komendant, doceniając te spośród działań policjantów, które często realizowane są poza godzinami służby. To m.in. ich udział w akcjach charytatywnych, dzielenie się darem krwi czy niezwykle ważnego w dobie pandemii osocza. – Chcę, byście wzięli sobie głęboko do serca podziękowania, które przekazuję dziś dla Was i Waszych rodzin - powiedział.

Słowa uznania dla funkcjonariuszy przekazał także Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak. – Wiele dodatkowych, nieprzewidzianych obowiązków spadło na Was w dobie pandemii koronawirusa. Wykonywaliście je mimo niesprzyjających warunków, mimo obaw o zdrowie swoje i najbliższych – podkreślił już na wstępie swojego przemówienia. - Dziś kolejnym ważnym wyzwaniem jest walka z wirusem ASF, w którą także jesteście zaangażowani, choćby w zakresie egzekwowania przepisów związanych z bioasekuracją. Za Waszą ważną i odpowiedzialną pracę serdecznie dziękuję – jednocześnie gratulując Wam tego, że macie czas, siłę i ochotę, by służyć mieszkańcom i działać także poza godzinami służby. To wszystko sprawia, że my, mieszkańcy powiatu mieleckiego, możemy czuć się bezpieczni – mówił starosta.

Tradycyjnie, świętu policji towarzyszyło także oficjalne przekazanie awansów. Akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odebrało łącznie kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Wszystkim, w imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, serdecznie gratulujemy!