Podziękowania, życzenia i awanse zawodowe dla strażaków

09.05.2018 Kategoria: Informacje

Jak co roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu wzięli udział w uroczystościach swojego święta. Tradycyjnie spotkanie stało się okazją do podziękowania za strażacką działalność, złożenia życzeń i wręczenia awansów.

Święto Strażaka odbyło się w środę, 9 maja. Otworzył je Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu st. bryg. Stanisław Rączka, który podsumował działalność komendy za ubiegły rok. – Było to kolejne dwanaście miesięcy pracy i wdrażania nowych rozwiązań mających na celu jak najlepsze przygotowanie naszych formacji do ratowania życia i zdrowia mieszkańców powiatu. Ten ubiegły rok pokazuje, że jesteśmy dobrze przygotowani do wypełniania swoich zadań. Za przykład może posłużyć każda z 1200 przeprowadzonych w tym czasie akcji – mówił, dziękując za pracę wszystkim mundurowym. – Każdy z pracowników dołożył cegiełkę do naszego sukcesu. Sprawne działanie jednostki jest możliwe dzięki waszemu zaangażowaniu – zwracał się do strażaków.

Życzenia strażakom złożył również Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. - Druhowie, jestem wdzięczny za waszą pracę i poświęcenie. To, czym zajmujecie się na co dzień, jest mi bliskie, bo od ponad 35 lat sam jestem strażakiem ochotnikiem. Moje serce zawsze będzie biło dla straży pożarnej – mówił gospodarz powiatu mieleckiego. Przypomniał on zebranym o ważnej inwestycji władz samorządowych w podtrzymanie bezpieczeństwa przeciwpożarowego w powiecie mieleckim. – Jako jedyni w Polsce złożyliśmy wniosek i otrzymaliśmy dofinansowanie wysokości ponad 2,2 miliona złotych od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę nowoczesnego systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Dziękuję druhom, na czele z komendantem, którzy aktywnie włączyli się w opracowanie dokumentacji dla tej inwestycji. Wierzę, że uda nam się ją wspólnie otworzyć końcem roku – mówił Zbigniew Tymuła.

Głos podczas uroczystości zabrali również Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Andrzej Marczenia, Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Mielcu Franciszek Augustyn, a także przedstawiciele samorządów różnego szczebla oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Podczas uroczystości obyło się nadanie wyższych stopni służbowych strażakom w korpusach oficerskich, aspiranckich i podoficerskich.