Skorzystaj z Podkarpackiego Funduszu Rozwoju

15.05.2019 Kategoria: Informacje

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. został powołany poprzez Samorząd Województwa Podkarpackiego, aby zwiększyć aktywność podmiotów gospodarczych z Podkarpacia poprzez oferowanie im preferencyjnych pożyczek, faktoringu oraz poręczeń.
Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. istnieje od  10 maja 2017r. Jest spółką samorządową i ma za zadanie oferować instrumenty finansowe służące rozwojowi MŚP na Podkarpaciu.

Kapitał zakładowy Spółki wynosi 4 005 000,00 zł (100% - 4 005 udziałów). Województwo Podkarpackie posiada 4 005 udziałów Spółki Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. o łącznej wartości nominalnej 4 005 000,00 zł, co stanowi 100% kapitału zakładowego tej Spółki. Cena nominalna jednego udziału wynosi: 1 000,00 zł.
Spółka działa pod firmą Podkarpacki Fundusz Rozwoju Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Może też używać skrótu firmy: PFR Sp. z o.o. Jej siedzibą jest Rzeszów – ul. Hetmańska 4 lok. 3. Spółka działa na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz za granicą.
Celem działalności Funduszu jest zarządzanie środkami finansowymi w obszarze wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w szczególności poprzez ułatwienie dostępu do finansowania.

Przedmiotem działalności PFR wg nomenklatury Polskiej Klasyfikacji Działalności jest:
-Pozostała finansowa działalność usługowa, gdzie indziej niesklasyfikowana, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszy emerytalnych (PKD 64.99.Z)
-Pozostałe formy udzielania kredytów (PKD 64.92.Z)
-Pozostała działalność wspomagająca usługi finansowe, z wyłączeniem ubezpieczeń i funduszy emerytalnych (PKD 66.19.Z)
-Pozostała działalność wspomagająca prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie indziej niesklasyfikowana (PKD 82.99.Z)
-Pozostałe pośrednictwo pieniężne (PKD.64.19.Z)
-Pozostałe pozaszkolne formy edukacji, gdzie indziej niesklasyfikowane (PKD 85.59.B)
-Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania (PKD 70.22.Z)
-Działalność rachunkowo – księgowa, doradztwo podatkowe (PKD 69.20.Z)

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wdraża instrumenty finansowe dla MŚP, ze środków zwrotnych wycofanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie jest spółką samorządową i ma za zadanie oferować instrumenty finansowe służące rozwojowi MŚP na Podkarpaciu. Wsparcie oferowane przez Fundusz przeznaczone jest w szczególności dla firm, które mają utrudniony dostęp do finansowania. Jego zadaniem jestrównież wzmocnienie aktywności inwestycyjnej podmiotów gospodarczych z Podkarpacia, poprzez wzmocnienie ich pozycji, zwiększenie konkurencyjności i rozwijanie działalności gospodarczej. Zdywersyfikowany system Instrumentów Finansowych pomaga firmom w uzyskaniu dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania ich działalności gospodarczej oraz, co istotne, jest dostępny dla całego obszaru województwa podkarpackiego. Spółka w głównej mierze jako fundusz pożyczkowy udziela pożyczek/ kredytów dla firm, ale również dysponuje innymi instrumentami takimi jak faktoring czy poręczenia.

Warunkiem udzielenia wsparcia finansowego przez Fundusz jest prowadzenie przez przedsiębiorcę działalności na terenie Województwa Podkarpackiego z zarejstrowaną siedzibą firmy lub jej oddziałem.
Więcej TUTAJ