Pod naszym patronatem: mieleckie Święto Ziemniaka

07.09.2023 Kategoria: Patronat

24 września w Mielcu odbędzie się III Jarmark Żywności Wysokiej Jakości i Rękodzieła Regionalnego. Wydarzenie objął swoim honorowym patronatem Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak.

Wydarzenie zorganizuje Fundacja „Popieram Życie Miodem Słodzone”. Jarmark odbędzie się na mieleckim placu Armii Krajowej w godzinach 9:00-18:00.

Na „Święto Ziemniaka” do Mielca zjadą wystawcy zajmujący się wytwarzaniem zdrowej żywności oraz rękodzielnicy. Jak zapowiadają organizatorzy, tego dnia na placu AK zakupić będzie można m.in. sery, wędliny, miody, oleje, domowe chleby, słodkie wypieki czy przetwory, a z kategorii rękodzieła: dekoracje z drewna czy sojowe świece.

Gościem specjalnym jarmarku będzie finalista programu Masterchef Paweł Gradowski, który w plenerze przygotuje zapiekankę ziemniaczaną pod beszamelem.