Pociągi osobowe wróciły do Mielca

01.09.2021 Kategoria: Informacje

Po dwunastu latach przerwy, od 1 września, pociągi osobowe znów zaczęły kursować na trasie Mielec – Dębica.

Pierwszy szynobus wyruszył dziś z Dębicy o godzinie 05:12 i po około 35 minutach wjechał na odnowiony peron w Mielcu. Takich kursów na trasie Dębica-Mielec, w każdy dzień roboczy, będzie jeszcze kilka: o godzinie 06:50, 13:41 i 15:22. W drugą stronę (Mielec-Dębica) pojedziemy z kolei o 05:55, 07:32, 14:23 i 16:04.

Powrót kolei pasażerskiej do Mielca był możliwy dzięki gruntownej modernizacji linii kolejowej L-25 na odcinku Mielec-Dębica, dofinansowanej z Funduszów Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020.

Dziś, 1 września, na nowym peronie stacji kolejowej w Mielcu odbyło się uroczyste powitanie pierwszych pociągów na zrewitalizowanej linii. Udział w wydarzeniu licznie wzięli lokalni samorządowcy, wśród nich reprezentujący władze powiatowe Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. Zrealizowaną inwestycję podsumował podczas briefingu prasowego Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.