Po pierwsze: bezpieczeństwo

27.10.2023 Kategoria: Informacje

Zgodnie z zapowiedziami, Starostwo Powiatowe w Mielcu zrealizowało ćwiczenia obronne w ramach których sprawdzono między innymi procedury bezpieczeństwa podczas ewakuacji pracowników z budynku przy ul. Wyspiańskiego 6 w Mielcu.

Ćwiczenia obronne pod nazwą „Kierowanie realizacją zadań operacyjnych wsparcia przez administrację publiczną Sił Zbrojnych RP i sojuszniczych sił wzmocnienia w warunkach wyższych stanów gotowości obronnej państwa” pod kryptonimem „WILK” przeprowadzono wspólnie ze strażakami, policjantami oraz pogotowiem ratunkowym.

W pierwszym dniu ćwiczeń realizowano scenariusz ataku terrorystycznego, którego następstwem była ewakuacja pracowników Starostwa, natomiast w drugim dniu na strzelnicy LOK Mielec wspólnie ze służbami podsumowano krok po kroku ewakuację oraz omówiono procedury bezpieczeństwa.

lok.jpg

Pracownicy Starostwa zostali poinformowani o możliwych sposobach ewakuacji, o potencjalnych zagrożeniach oraz o tym jak ważne w takich sytuacjach jest zachowanie spokoju.

ar