Pierwsze zajęcia w Szkółce Piłkarskiej „Sparta Chorzelów”

05.09.2018 Kategoria: Sport

W sierpniu 2018 roku rozpoczęła swoja działalność Szkółka Piłkarska „ Sparta Chorzelów”, w której rozpoczęły treningi utalentowane dzieci w wieku od 4 do 10 lat z miejscowości Powiatu Mieleckiego. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu. W sezonie letnim adepci ćwiczą na stadionie Spartan Arena w Chorzelowie, natomiast w okresie zimowym w hali w tej samej miejscowości. Dla przedszkola piłkarskiego (4-6 lat) treningi odbywają się po 60 minut, natomiast młodzi sportowcy z roczników 2008-2011 trenują aż po 75 minut.

Najistotniejszym celem utworzenia szkółki piłkarskiej jest wychowywanie młodych ludzi przez zajęcia sportowe na najwyższym poziomie, a także edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród najmłodszych. Zajęcia prowadzone są w małych grupach, dlatego też każde dziecko ma równe szanse na rozwój swoich pasji sportowych i zdobywanie umiejętności piłkarskich. Doświadczeni trenerzy Piotr Gamracy, Hubert Kardyś, Wojciech Mieszkowicz i Piotr Cebera, z ogromnym zaangażowaniem i pasją podchodzą do swojej pracy. W czasie zajęć tworzą przyjazną atmosferę, uczą postawy fair play oraz wzajemnego szacunku. Po pierwszych zajęciach młodzi adepci byli zadowoleni z treningu i nie mogli doczekać się już kolejnego spotkania. Szkółka Piłkarska „ Sparta Chorzelów” nadal otwarta jest na nowych uczniów, którzy dołączą do grona powstałych zespołów.