Pierwsze takie powiatowe zawody. Rywalizowali strażacy

18.04.2018 Kategoria: Sport

70 młodych strażaków wzięło udział w pierwszych Powiatowych Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Powiatu Mieleckiego.

Zawody odbyły się w sobotę, 24 marca, na terenie obiektu sportowego Szkoły Podstawowej w Padwi Narodowej. Uczestnicy wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: 2007-2009, 2005-2006 oraz 2002-2004. Młodzi druhowie rywalizowali na torze przeszkód składającym się z elementów zaczerpniętych z konkurencji sportowo-pożarniczych CTIF. - Rywalizacja członków była zacięta, lecz prowadzona w przyjaznej i pozytywnej atmosferze. Podczas  zawodów druhowie z MDP mieli okazję zaprezentowania indywidualnych umiejętności nabytych podczas regularnych zbiórek w swoich jednostkach – przekazują organizatorzy wydarzenia.

Zmagania młodych strażaków obserwowali przybyli goście w osobach Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły, Zastępcy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Andrzeja Marczeni, Komendanta PSP  w Mielcu st. bryg. Stanisława Rączki, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Mielcu dh Franciszka Augustyna oraz Wójta Gminy Padew Narodowa Roberta Pluty, Prezesa Zarządu Gminnego dh Janusza Bika i Komendanta Gminnego dh Piotra Kędziora, jak również liczna publiczność zgromadzona na trybunach.

Zdjęcia: Studio Fotograficzne Barbara Burghardt