Pierwsza połowa roku bez imprez plenerowych

18.02.2021 Kategoria: Informacje

W związku z trwającą pandemią koronawirusa nie odbędzie się Powiatowe Powitanie Lata. To decyzja Zarządu Powiatu Mieleckiego dyktowana m.in. obowiązującymi obostrzeniami oraz troską o zdrowie mieszkańców.

Tradycyjnie Powiatowe Powitanie Lata odbywałoby się w pierwszy weekend wakacji. Niestety, to już drugi rok z rzędu, kiedy Starostwo Powiatowe w Mielcu, ze względu na pandemię koronawirusa, tej imprezy nie zorganizuje. Decyzją Zarządu Powiatu Mieleckiego odwołane zostają wszystkie wydarzenia plenerowe planowane w okresie do 30 czerwca br.

Wydane wiosną zeszłego roku zakazy organizacji imprez masowych nie przestały obowiązywać. W dobie, kiedy wciąż mamy do czynienia z zamrożeniem części gospodarki, niewiele wskazuje na to, by w najbliższym czasie ponownie możliwa była organizacja wydarzeń z wielotysięczną publiką – a takiego rodzaju imprezą jest nasze Powiatowe Powitanie Lata w Mielcu – podkreśla starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Co więcej, aby impreza mogła odbyć się w zaplanowanym terminie, samorząd już dziś powinien czynić przygotowania i podejmować liczne zobowiązania. To, zdaniem starosty, byłoby niezasadne – biorąc pod uwagę niestabilną sytuację epidemiczną i brak jednoznacznych rokowań co do jej dalszego rozwoju.

Warto przypomnieć, że w kulturalnym harmonogramie imprez organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Mielcu corocznie znajdują się także: wrześniowe Dożynki Powiatu Mieleckiego oraz poprzedzający Boże Narodzenie Powiatowy Jarmark Świąteczny.  - O tym, jaki będzie los tych imprez plenerowych, które miałyby odbyć się w drugim półroczu 2021 r.,  będziemy informować na bieżąco. Oczywiście, kluczowy w tym zakresie będzie kierunek rozwoju epidemii w Polsce oraz wynikające z niego rządowe obostrzenia i restrykcje. Jeżeli zajdzie taka konieczność, również i te wydarzenia zostaną odwołane. Musimy pamiętać, że w tych trudnych czasach najważniejsze jest ludzkie zdrowie i życie – podkreśla starosta mielecki.