Patronujemy! „Bezpieczne wakacje 2019”

05.08.2019 Kategoria: Patronat

Data: 10.08.2019.10.08.2019
Miejsce wydarzenia: Bulwary mieleckie
Godzina: 14:00 - 18:00

Pod patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka odbędzie się pierwsza edycja akcji edukacyjnej BEZPIECZNE WAKACJE 2019. To wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Mielcu i nadleśnictw: Mielec i Tuszyma.

Edukacja dzieci i młodzieży w obszarze szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego jest jednym z priorytetowych zadań Policji. - Komenda Powiatowa Policji w Mielcu co roku w okresie przedwakacyjnym i wakacyjnym przeprowadza szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców powiatu mieleckiego. Działania te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, a doświadczenia funkcjonariuszy pozwalają sądzić, że prowadzona profilaktyka odnosi wymierne efekty – przekazują funkcjonariusze z mieleckiej komendy.

Jednym z ich najnowszych pomysłów na propagowanie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku jest współorganizowana z nadleśnictwami: Mielec i Tuszyma akcja edukacyjna „Bezpieczne wakacje 2019” pod hasłem przewodnim „Szczęśliwe lato”. Wydarzenie odbędzie się 10 sierpnia 2019 roku na mieleckich bulwarach przy ulicy Rzecznej w godzinach 14 – 18. Będzie dedykowane zarówno dzieciom i młodzieży, jak również całym rodzinom. Na przybyłych na imprezę czekać będą gry i zabawy, konkursy oraz pogadanki na temat bezpieczeństwa.

Wydarzenie swoim honorowym patronatem objęli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagorbelna.

Do akcji włączyło się także wiele instytucji współpracujących z Komendą Powiatową Policji w Mielcu. To między innymi Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego, Państwowa Straż Pożarna, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Agencja Rozwoju Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i inne.

lassssssssssss.jpg