Otwarcie nowego mostu

20.05.2020 Kategoria: Informacje

W dniu dzisiejszym (20 maja) oficjalnie została oddana do użytku nowa przeprawa mostowa na Wisłoce.

Inwestycja samorządu województwa zlokalizowana jest w północno-zachodniej części gminy Mielec pomiędzy Rzędzianowicami a Chorzelowem, między drogą wojewódzką nr 983 Sadkowa Góra - Mielec, a droga powiatowa Tuszów Narodowy - Mielec - Rzochów

- Otwarcie nowego mostu w Mielcu to tylko początek budowy nowego układu drogowego w tej części regionu. Za kilka tygodni będziemy mogli ogłosić przetarg na budowę dalszego ciągu tej drogi czyli od tego otwieranego dziś mostu, aż do Piątkowca - powiedział uroczystości otwarcia mostu marszałek Władysław Ortyl. - Ta inwestycja również powstanie przy udziale środków europejskich i z montażem finansowym samorządów powiatowego i gminnych zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami. Z drugiej strony mam nadzieję, że równie szybko powstanie wiadukt nad linia kolejowa i droga na Tarnobrzeg, Inwestorem jest powiat, ale liderem tej inwestycji miasto Mamy nadzieję na powstanie montażu finansowego z udziałem miasta, powiatu, środków europejskich – dodał.

Nowy odcinek zaczyna się rondem czterowlotowym na skrzyżowaniu z droga woj nr 983 w Rzędzianowicach Droga w dalszej części przecina Wisłokę mostem o długości około 534 m. Kolejno trasa przecina za pomocą skrzyżowania zwykłego o poszerzonych wlotach (km lokalny 0+949,31) drogę powiatowa nr 1143R w Złotnikach Następnie droga wojewódzka nr 984 przebiega przez tereny rolne i nieużytki kończy się rondem trzywlotowym (km lokalny 2+504.44). Prawy wlot ronda jest początkiem wybudowanej łącznicy o długości około 310 m w kierunku kolejnego ronda (o trzech wlotach) z istniejąca droga powiatowa Tuszów Narodowy - Mielec - Rzochów w miejscowości Chorzelów (km lokalny 0+309,62), która przebiega wzdłuż linii kolejowej nr 25 w okolicach lotniska.

Całkowita wartość projektu: 44 223 952,34 zł wartość dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 36 420 093,46 zł. Budżet województwa 7 564 919,09 zł Budżet Gminy Mielec 238 939,79 zł. Wykonawcą inwestycji był BUDIMEX S.A.

INWESTYCJE KOMPLEMENTARNE

- przedłużenie drogi woj. 984 od Rzędzianowic do Piątkowca przez Trzciane (w kier. Tarnowa) Wydana została już decyzja tzw. środowiskowa w marcu rozpoczęła się procedura uzyskania Zezwolenia na Realizacje Inwestycji Drogowej tzw. (ZRID) Prawdopodobnie ZRID będzie wydany z początkiem lipca 2020 co pozwoli na ogłoszenie przetargu na realizacje tej inwestycji

- wiadukt nad linia kolejową L25 i ulica Sienkiewicza w Mielcu
Realizacja tego zadania została opisana w liście intencyjnym grudniu 2016 oraz w porozumieniu z czerwca 2019 roku Inwestorem tej inwestycji jest samorząd powiatu mieleckiego przy pomocy finansowej samorządu Mielca. Trwają prace przy montażu finansowym z udziałem środków europejskich, budżetu państwa. Wsparcie finansowe dla inwestycji zadeklarowała tez PKP PLK, co znalazło odzwierciedlenie w liście intencyjnym podpisanym w październiku 2019 roku.

mp