24.08.2021 Kategoria: Informacje

Oświadczenie w sprawie remontu drogi powiatowej Nr 1 175R w m. Tuszyma i Przecław

W chwili obecnej dobiega końca realizacja zadania pod nazwą „Remont drogi powiatowej Nr 1 175R relacji Przecław – Radomyśl Wielki w km 0+037 – 0+787 i w km 0+845 – 2+475 w m. Tuszyma i Przecław w granicach istniejącego pasa drogowego”. Wykonawca Robót złożył już komplet badań wymaganych w specyfikacjach technicznych SST, w tym badania betonu asfaltowego, z którego została wykonana nowa nawierzchnia drogi. Badania te jednoznacznie wskazują, że nawierzchnia ta została wykonana poprawnie.

W dniu 22.08.2021r., w nocy z soboty na niedzielę, zostało wykonane uszczelnienie emulsją asfaltową połączenia podłużnego pasów ruchu. Technologia ta wymaga różnego czasu oczekiwania na utwardzenie emulsji w zależności od panujących warunków atmosferycznych. Termin wykonania takiego uszczelnia został wybrany celowo na dzień o mniejszym natężeniu ruchu, aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko najazdu na wykonane uszczelnienie w osi drogi. Stwierdzenie przez media „nowa droga zaczęła się…topić?” nie ma nic wspólnego z jakością wykonanej warstwy ścieralnej drogi, lecz jest to efekt najeżdżania przez samochody na wykonane uszczelnienie, w szczególności na łuku drogi i rozprowadzenie emulsji na większą powierzchnię jezdni.

Cała zaistniała sytuacja w przyszłości nie wpłynie negatywnie na użytkowanie remontowanego odcinka drogi, a wykonane uszczelnienie pozwoli na wydłużenie trwałości nawierzchni drogi i zabezpieczy połączenie podłużne pasów ruchu przed niekorzystnymi skutkami warunków atmosferycznych.