30.06.2023 Kategoria: Informacje

W Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego z 2023 r. poz. 3213 ukazało się ogłoszenie Starosty Powiatu Mieleckiego o możliwości zgłaszania kandydatów do Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim.

Do zakresu działania Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w Powiecie Mieleckim należy:

1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:
a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
b) realizacji praw osób niepełnosprawnych;
2) opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych;
3) ocena realizacji programów;
4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

W związku z powyższym zapraszamy do zgłaszania kandydatur na członków Rady. Każda organizacja pozarządowa, fundacja oraz jednostka samorządu terytorialnego może zgłosić jednego kandydata. Kandydatury można składać osobiście w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu przy ul. Żeromskiego 34, pok. nr 11a, drogą pocztową lub elektroniczną na adres e-mail pcpr@powiat-mielecki.pl, w terminie 21 dni od ukazania się ogłoszenia .

Zgłoszenia powinny zawierać informację o wnioskodawcy, kandydacie, jego związku ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i osiągnięciach w działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Do zgłoszenia powinien być dołączony dokument potwierdzający uprawnienie do reprezentowania wnioskodawcy. Zgłoszenie powinno być podpisane przez osoby umocowane do reprezentowania wnioskodawcy.

ar