Od poniedziałku drugi etap prac przy ul. Kilińskiego

22.07.2020 Kategoria: Inwestycje

Od 27 lipca do 14 sierpnia z ruchu zostanie wyłączone rondo na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Staszica i Alei Jana Pawła II oraz odcinek ul. Kilińskiego do ul. Warszawskiej.

W tym czasie objazd dla samochodów ciężarowych będzie przebiegał przez nową przeprawę mostową, natomiast dla samochodów osobowych przez Rynek.

Dojazd do posesji oraz do ulicy Cichej będzie cały czas możliwy, jedynie na czas wykonywania robót bitumicznych będzie on uniemożliwiony maksymalnie na 8 godzin w porze dnia, poza godzinami szczytu. W obrębie skrzyżowania ruchem kierować będzie uprawniona do tego osoba.

MKS informuje o zmianach

W związku z rozpoczęciem prac na kolejnym odcinku ul. Kilińskiego swoje trasy zmienią autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Oto ważne informacje dla pasażerów:
• Linie nr 1, 2, 3, 4, 8, 11, 24 będą kursowały objazdem: Ducha Św. – Pisarka – Sienkiewicza – Mickiewicza – (…) - na ul. Pisarka nastąpi zmiana kierunku jazdy autobusów.
• Linie nr 6 i 7 będą kursowały z ul. Traugutta prosto przez ul. Sienkiewicza do ul. Mickiewicza, z pominięciem wjazdu na ul. Pisarka.
• Linia nr 26 będzie skrócona do ul. Ducha Św. (przystanki Ducha Św. 03 i 04).
• Linia nr 48 będzie kursować objazdem: (…) - Złotniki – Kilińskiego – Ducha Św. – Pisarka – Sienkiewicza – Mickiewicza – (…).
• Linie nr 44 i 44A w soboty po godz. 16:00 będą skrócone do pętli przy ul. Obrońców Pokoju.

Przystanki Jana Pawła 01, 02 i 03, Kilińskiego ZSZ 01 i 02 oraz Kilińskiego Stadion 03 i 04 będą nieczynne.

Naprzeciwko przystanku Pisarka Orlik 03 powstanie tymczasowy przystanek dla odjazdów w kierunku ul. Sienkiewicza.

Inwestycja warta blisko milion złotych

Przypomnijmy. Remont ul. Kilińskiego zrealizuje konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. DYLMEX-INWESTYCJE Sp.k. oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa za kwotę 957 567,89 zł. Obecnie prace prowadzone są na odcinku pomiędzy Rynkiem a rondem przy ul. Staszica. Te utrudnienia potrwać mają do 27 lipca.

Docelowo modernizacja ul. Kilińskiego objąć ma swoim zasięgiem odcinek od Rynku aż do skrzyżowania z al. Ducha Świętego.