Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej

06.04.2023 Kategoria: Informacje

We wtorek, 11 kwietnia, w powiecie mieleckim uczczona zostanie pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

W pierwszej połowie kwietnia obchodzimy dwa ważne święta: Dzień Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej (10 kwietnia) i Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej (13 kwietnia). Pamięć o pomordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje oraz tych, którzy stracili życie w tragedii rządowego samolotu nad Smoleńskiem tradycyjnie uczczona zostanie przez mieszkańców i władze samorządowe Powiatu Mieleckiego.

11 kwietnia (wtorek) o godzinie 17:00 nastąpi złożenie wiązanek kwiatów na grobie Leszka Deptuły na mieleckim Cmentarzu Komunalnym. Następnie o godzinie 18:00 w Parafii św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu odprawiona zostanie Msza Święta w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów przy mieleckiej Ścianie Katyńskiej oraz tablicy upamiętniającej 96 Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

Do wspólnego uczczenia 13. rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej zapraszają: Mielecki Komitet Katyński, Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne "Orzeł Biały - Strzelec" oraz Starostwo Powiatowe w Mielcu.