O wyzwaniach umiędzynarodowienia polskich szkół

18.04.2024 Kategoria: Informacje

16 kwietnia 2024 r. AFS Polska we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym w Gorzowie Wielkopolskim przeprowadziło spotkanie "Wyzwania umiędzynarodowienia polskich szkół".

Podczas spotkania organizatorzy zachęcali uczestników do odważnego działania na rzecz realnego umiędzynarodowienia polskich szkół. W tym procesie AFS Polska może odegrać kluczową rolę, oferując różnorodne bezpłatne programy edukacyjne.

W spotkaniu głos zabrali Dyrektor I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie Jacek Kaczor, a także wolontariuszka AFS i jednocześnie nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Aneta Mroczka. Pani Aneta pracuje w szkole która od lat jest szkolą partnerską przyjmującą rokrocznie ucznów z wymiany AFS. Szkoła wspierana jest przez organ prowadzący Starostwo Powiatowe w Mielcu min. poprzez zapewnienie dodatkowych lekcji z języka polskiego.

Jacek Kaczor oraz Aneta Mroczka podzielili się swoim doświadczeniem z umiędzynarodowienia szkół i współpracy z naszą organizacją. Umiędzynarodowienie szkół przynosi wiele korzyści. Są to między innymi: zwiększenie motywacji uczniów do nauki, budowanie sieci kontaktów, poprawa jakości kształcenia, przygotowanie do życia i pracy w globalnym społeczeństwie, rozwój umiejętności międzykulturowych, poszerzanie horyzontów, czy wreszcie nauka języków obcych.

Dzięki szerokiej promocji wydarzenia, na spotkanie zarejestrowało się ponad 100 przedstawicieli instytucji nadzoru edukacyjnego i placówek szkolnych z całego kraju.

Informacja nadesłana