O sytuacji finansowej szpitala na konferencji

19.03.2019 Kategoria: Informacje

W Starostwie Powiatowym w Mielcu, we wtorek, 19 marca, odbyła się konferencja prasowa dotycząca aktualnej sytuacji finansowej Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Udział w konferencji prasowej wzięli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz oraz Główna Księgowa Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Ewa Kiełbasa.

Konferencję otworzył Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który poinformował o ogłoszeniu konkursu na stanowisko dyrektora szpitala oraz pokrótce opisał narastającą stratę mieleckiej lecznicy.

Szczegóły sprawozdania finansowego szpitala za rok 2018 oraz planu finansowego lecznicy na bieżący rok przedstawiła Główna Księgowa Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu Ewa Kiełbasa.

Jako kolejny głos zabrał Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz. Przedstawił działania podejmowane przez Zarząd Powiatu Mieleckiego, służące polepszeniu sytuacji placówki.

Zaproszeni goście odpowiedzieli także na pytania mediów. Wśród nich znalazło się to dotyczące zaskarżenia uchwały w sprawie rozpoczęcia procedury konkursowej na stanowisko dyrektora szpitala. Odpowiedzi udzielił Andrzej Bryła, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego.