O przyszłości stref ekonomicznych

15.01.2019 Kategoria: Informacje

W poniedziałek, 14 stycznia, w Mielcu odbyło się spotkanie zorganizowane przez Polsko-Niemiecką Izbę Handlową poświęcone m.in. kierunkom rozwoju polskiej gospodarki i nowej formule funkcjonowania stref ekonomicznych.

Uroczyste spotkanie otworzył Michael Kern, Dyrektor Generalny i Członek Zarządu AHK Polska, który przyznał, że miasto Mielec oraz całe Podkarpacie mają duże doświadczenia w pozyskiwaniu inwestorów. Więcej o specyfice mieleckiej gospodarki oraz działalności tutejszej strefy ekonomicznej opowiedzieli, witając zaproszonych gości, Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła oraz Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Głos podczas spotkania zabrał też Krzysztof Ślęzak, Dyrektor Oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Mielcu, który przedstawił zebranym najważniejsze zagadnienia nowej ustawy o strefach ekonomicznych. Kolejnym punktem programu była dyskusja dotycząca perspektyw rozwoju polskiej gospodarki na rok 2019 – tę poprowadził Piotr Bielski, Dyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych Santander Bank Polska S.A.

Noworoczne spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Udział w nim licznie wzięli przedstawiciele firm członkowskich AHK Polska i instytucji okołobiznesowych oraz przedsiębiorcy z regionu Podkarpacia.

Zdjęcia: www.mielec.pl