O pierwszej pomocy wiedzą wszystko!

27.03.2019 Kategoria: Patronat

Wyjątkowo liczne grono uczniów mieleckich szkół zmierzyło się w czwartym Powiatowym Konkursie Pomocy Przedmedycznej. Wydarzeniu patronował starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Konkurs, którego celem jest polaryzacja wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tradycyjnie odbył się w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. Oprócz uczniów ostatnich klas gimnazjalnych, wśród uczestników znaleźli się także ósmoklasiści z mieleckich podstawówek – dlatego też grono konkurujących dziś osób było wyjątkowo liczne.

- Cieszę się, że ten konkurs, a także wiedza z zakresu pomocy przedmedycznej cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Nie życzę, by szlifowane tutaj umiejętności kiedykolwiek wam się przydały, ale wierzę, że w razie takiej konieczności, umożliwią wam udzielenie pomocy każdemu, kto tylko będzie jej potrzebował – zwracał się do uczniów Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który objął wydarzenie swoim honorowym patronatem. Życząc młodzieży powodzenia w konkursowej potyczce, gospodarz powiatu jednocześnie gratulował im podjęcia tego ważnego wyzwania. – Już sama wasza obecność na tym konkursie oraz wiedza dotycząca pierwszej pomocy, jaką posiadacie, jest waszym dużym sukcesem. Nagrody, o które się dziś zmierzycie, mogą być tylko dodatkowym bonusem – mówił.

Do uczniów z życzeniami powodzenia w konkursie zwrócili się także: Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Mariusz Wojciechowski, główny sędzia konkursu Andrzej Wyzga oraz Prezes Zarządu Automobilklubu Mieleckiego Grzegorz Stryjski.

Podczas konkursu młodzież wykazała się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i umiejętnościami praktycznymi, w tym postepowaniem w przypadku zatrzymania krążenia (resuscytacja krążeniowo-oddechowa) oraz postępowaniem z osobą nieprzytomną z zachowanym oddechem.

Wkrótce podamy wyniki konkursu.