Nowoczesne ambulanse dla mieleckiego pogotowia

22.07.2020 Kategoria: Informacje

Mieleckie pogotowie zostało doposażone w dwa nowoczesne ambulanse. To kolejny zakup z unijnych funduszy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Oprócz nowoczesnych ambulansów, na wyposażenie stacji pogotowia trafiła także mała karetka transportowa i szereg ratującego życie sprzętu, w tym trzy respiratory, cztery urządzenia do dezynfekcji karetek oraz jednorazowy sprzęt służący do ochrony osobistej lub dezynfekcji. Jak podkreślał dyrektor Grzegorz Gałuszka, podczas oficjalnej prezentacji sprzętu we wtorek, 21 lipca, jego łączna wartość przekroczyła 2 miliony złotych. - Nie byłoby tego wsparcia bez zaangażowania pracowników, którzy przygotowywali wniosek, ale też bez woli samorządu województwa podkarpackiego. Na ręce Marii Napieracz chciałbym złożyć serdecznie podziękowania marszałkowi Władysławowi Ortylowi, że tak szczodrze potraktował naszą jednostkę. Dziękuję także za wsparcie starostwa powiatowego – podkreślał podczas spotkania.

- To już kolejny raz, kiedy przyjmujemy na wyposażenie naszej jednostki wysokiej klasy sprzęt. Niezmiernie cieszymy się z tego, że uzyskaliśmy tak dużą pomoc dla całego naszego powiatu oraz wszystkich jego mieszkańców. Nowoczesny tabor z pewnością przełoży się na wydajność pracy załogi i podniesienie poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza w tych trudnych czasach panującej pandemii – podkreślał starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Karetki przekazane mieleckiemu pogotowiu mają na wyposażeniu m.in.: profesjonalne nosze, defibrylatory, respiratory, urządzenia do kompresji klatki piersiowej, pompy infuzyjne, ssaki, krzesła transportowo-płozowe, plecaki ratownicze, deski do transportu pacjenta, laryngoskopy. Ambulanse zostały kupione dzięki pomocy unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020 i będą wykorzystywane do walki z pandemią Covid-19.

Oprócz pogotowia w Mielcu, swój tabor wzbogaciły o takie pojazdy również stacje z Rzeszowa, Sanoka, Przemyśla i Krosna.

Zdjęcia: Pogotowie Mielec