Najlepsi gracze w kraju!

09.02.2023 Kategoria: Edukacja

Drużyny Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odebrały dziś nagrody za zwycięstwo w ogólnopolskim turnieju e-gamingowym Predator Games 2023.

Przypomnijmy. W ramach turnieju uczestnicy rozegrali symultanicznie rozgrywki w popularne gry online: Fortnite (w skład drużyny weszli: Damian Lis, Oskar Ciejka, Jakub Szumny i Bartosz Ochalik) oraz League of Legends (tu zagrali: Jakub Kapinos, Kajetan Kupiec, Konrad Stępień, Paweł Garncarz, Patryk Dymczyk, Paweł Lelakowski).

Finalnie, po serii rozgrywek, mielecka szkoła znalazła się na szczycie klasyfikacji generalnej, wyprzedzając aż 91 zespołów z całego kraju, w tym m.in. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II W Krotoszynie oraz Technikum im. św. Józefa w Kalisz, które zajęły pozostałe lokaty na podium.

Uczestnicy zwycięskiego teamu zdobyli nie tylko cenne nagrody dla siebie, ale również - trzy zestawy PC Predator Orion 3000 z monitorami, myszkami i klawiaturami, które od dziś znajdą się na wyposażeniu szkoły. Sprzęt przekazano dziś podczas oficjalnej gali wieńczącej Turniej Predator Games Sezon „0” w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

Udział wydarzeniu wziął Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, który pogratulował młodzieży fantastycznego występu. – Jestem niezwykle dumny z tego, że młodzież z ZST znalazła się w elitarnym gronie finalistów tego turnieju, a następnie na samym szczycie klasyfikacji. To bardzo duże i ważne osiągnięcie, bo gaming, w którym tak świetnie się wykazaliście, posiada wiele walorów edukacyjnych – podkreślił.

O istotnych powiązaniach e-gamingu z technicznym profilem mieleckiej placówki, a także współczesnym rynkiem pracy wiele powiedzieli na scenie także Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu Arkadiusz Gałkowski oraz Head of Marketing Acer Poland Jeremi Rybak. Oni również pogratulowali członkom zwycięskich zespołów, a także opiekunowi uczniów, nauczycielowi Przemysławowi Madejowi.

Turniej został zorganizowany przez firmę Acer Polska, której przedstawiciele w Mielcu podkreślili, że sezon „0” był dopiero początkiem rozgrywek. Już wkrótce rozpocznie się sezon „1”, podczas którego uczniowie zmierzą się w aż czterech tytułach, a rozgrywki będą zakończone wielkim finałem live.