Nagroda w ogólnopolskim konkursie literackim

22.05.2019 Kategoria: Edukacja

Tegoroczna maturzystka Zespołu Szkół, Katarzyna Soja, po raz trzeci z rzędu została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży <Liryczne Jasło>. Nazwiska zwycięzców zostały ogłoszone podczas finałowej gali, która odbyła się 15 maja w sali widowiskowej Jasielskiego Domu Kultury. Uczennica elektryka została wyróżniona w kategorii szkół średnich za cykl opowiadań podejmujących problematykę dorastania. W gronie laureatów znaleźli się też początkujący prozaicy z Kalisza, Gniezna, Sieradza, Kielc i Krakowa. Trzy lata temu, nagrodą w Jaśle, Kasia rozpoczęła swoją przygodę z próbami literackimi, dziś zaś żegna się ze szkołą, odwiedzając to samo szczęśliwe dla niej miejsce. W okresie nauki w ZS reprezentantka Mielca wygrywała konkursy w Słupsku (dwukrotnie), Krośnie (dwukrotnie), Bydgoszczy, Strzyżowie, Białej Podlaskiej i Krakowie. Uczestniczyła w II etapie Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Rzeszowie, była trzykrotną zwyciężczynią eliminacji krajowych, finalistką i laureatką konkursów dotyczących poezji Jacka Kaczmarskiego, podpisała profesjonalną umowę wydawniczą i zdobyła indeks na Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.