„My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy"

20.11.2018 Kategoria: Edukacja

Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, na przełomie października i listopada w Zespole Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu był realizowany projekt edukacyjny pod patronatem NBP „My Polacy - niepodlegli, przedsiębiorczy".

Celem projektu było poznanie historycznego i przemysłowego dziedzictwa Mielca i regionu, w szczególności Centralnego Okręgu Przemysłowego, a także przypomnienie i upamiętnienie postaci Eugeniusza Kwiatkowskiego jako wielkiego Polaka i twórcę COP.

Pierwszym etapem projektu był międzyszkolny konkurs na temat: „Powstanie i działanie COP na terenie Mielca i okolic”. Konkurs skierowany był bezpośrednio do uczniów technicznych szkół średnich miasta Mielec.

Laureatami konkursu zostali: I miejsce- Karol Wypasek z kl. IIc - Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego, II miejsce Paulina Bienias i III miejsce Danuta Gawryś – obie to uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu.

Kolejnym etapem projektu była organizacja szkolnego konkursu plastycznego o tematyce związanej z 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym konkursie: I miejsce zajęła Woyterska Oliwia kl. IIB, II miejsce Kwaśniewska Wiktoria kl. IIB, III miejsce Pazdro Magdalena kl. ID. W konkursie wyróżniono również Adamczyk Joannę z kl. IIA oraz Gaba Angelikę z kl. IIM.

9 listopada , podczas uroczystej akademii z okazji 100.lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości laureaci konkursu otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski. Pomysłodawczynią i koordynatorem projektu była pani Ewa Bożek, której pomagały panie Lidia Gereło i Marta Borek.