Most w Zachwiejowie z dofinansowaniem!

02.06.2021 Kategoria: Informacje

Powiat Mielecki otrzymał dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej na przebudowę mostu na potoku Babulówka w miejscowości Zachwiejów w ciągu drogi 1124 R Knapy - Zachwiejów - Zarównie.

Poseł Fryderyk Kapinos przekazał bardzo dobrą wiadomość Staroście Powiatu Mieleckiego Stanisławowi Lonczakowi o dofinansowaniu budowy mostu w Zachwiejowie. Otrzymane dofinansowanie na kwotę 1 737 800 zł pochodzi z Rezerwy Ogólnej Subwencji.

- Dziękuję Panu posłowi za zaangażowanie i pomoc w uzyskaniu tego dofinansowania. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami już wkrótce zbudujemy nowy, bezpieczny most z którego będą korzystać mieszkańcy naszego powiatu - mówi starosta Stanisław Lonczak.

Przypomnijmy, Powiatowy Zarząd Dróg w Mielcu ogłosił przetarg na wspomnianą inwestycję w dniu 25 maja 2021 roku i zamówienie obejmuje:

• wykonanie tymczasowego objazdu wraz z mostem tymczasowym o ruchu wahadłowym,
  • rozbiórkę istniejącego mostu: drewnianego pomostu i stalowych dźwigarów, żelbetowych przyczółków i fundamentów,
  • wykonanie nowego 1-przęsłowego mostu o monolitycznej konstrukcji żelbetowej posadowionego na palach żelbetowych,
  • przebudowę drogi na odcinku o długości 92,00 m,
  • umocnienie koryta potoku w sąsiedztwie projektowanego mostu na odcinku o długości 40,00 m

Długość całkowita mostu będzie wynosić ponad 17 metrów, szerokość ponad 11 metrów, a jego nośność będzie wynosić 40 ton. Planowane data zakończenia inwestycji to 150 dni od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Zatem mieszkańcy Zachwiejowa w czwartym kwartale tego roku przejadą przez rzekę Babulówkę już nowym mostem. Termin składania ofert jest do 9 czerwca 2021 roku.

ar