MON zachęca - zostań żołnierzem Rzeczypospolitej

30.10.2018 Kategoria: Informacje

Data: 23 - 25.11.2018
Miejsce wydarzenia: Galeria Navigator Mielec

„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”, to hasło kampanii rekrutacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej. Jej głównym celem jest zwiększenie stanu osobowego polskiej armii. Spotkania z mobilnymi zespołami rekrutacyjnymi odbywają się w całej Polsce, planowane są również w Mielcu.

Jak zaznacza MON, kampania ma pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa, stabilna i perspektywiczna praca. Projekt realizowany przez Ministerstwo jest odpowiedzią na wzrost społecznego zainteresowania wojskiem i zdobywaniem kompetencji związanych z bezpieczeństwem. Ma na celu zwiększenie stanu osobowego polskiej armii we wszystkich rodzajach sił zbrojnych - wojskach lądowych, specjalnych, lotnictwie, marynarce wojennej i obronie terytorialnej, a także w służbie zawodowej i w rezerwie oraz we wszystkich korpusach osobowych - szeregowych, podoficerów i oficerów.

Zespoły rekrutacyjne złożone są z żołnierzy lokalnych jednostek wojskowych i przedstawicieli Wojskowych Komend Uzupełnień lub Wojewódzkich Sztabów Wojskowych. Podczas spotkania zainteresowani będą mogli porozmawiać o służbie wojskowej, armii, miejscowej jednostce. Wojskowi podzielą się własnymi doświadczeniami, opowiedzą o dostępnych ścieżkach kariery i perspektywach rozwoju. Wytłumaczą również, gdzie należy uzyskać szczegółowych informacji w celu podjęcia służby.

Spotkania z mobilnymi zespołami rekrutacyjnymi odbędą się w Mielcu:
23-25.11.2018r. - Galeria Navigator, ul. Powstańców Warszawy 4,
07-09.12.2018r. - Galeria Navigator, ul. Powstańców Warszawy 4,

Terminy spotkań zespołów rekrutacyjnych na Podkarpaciu

Więcej informacji o kampanii na stronie: