Młodzież ZSE na wycieczce w porcie lotniczym

18.04.2018 Kategoria: Edukacja

11 kwietnia młodzież z trzech klas Zespołu Szkół Ekonomicznych im. bł. ks. Romana Sitki w Mielcu wzięła udział w wycieczce do Jasionki koło Rzeszowa.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena – obecnie najnowocześniejszy obiekt biznesowy zlokalizowany na terenie województwa podkarpackiego. Zwiedzili także międzynarodowy Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Przewodnik zapoznał ich z historią lotniska, opowiedział o obowiązkach służb pracujących na terenie portu, warunkach podróżowania oraz ścieżce pasażera – odprawie biletowo-bagażowej i kontroli bezpieczeństwa. Po wcześniejszym przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa młodzież udała się na płytę Portu Lotniczego, gdzie obejrzała start i lądowanie samolotów pasażerskich. Podczas przejazdu lotniskowym autokarem zobaczyła też drugi pod względem długości w kraju pas startowy oraz największy w Polsce hangar, w którym odbywa się naprawa i serwisowanie samolotów. Zwiedzanie zakończył przejazd na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, gdzie omówiono zakres obowiązków strażaków oraz zaprezentowano sprzęt i pojazdy gaśnicze.

Podczas wycieczki uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, a także utrwalenia znajomości słownictwa związanego z podróżowaniem i ruchem lotniczym.