Młodzi dla przeszłości – Mała Ojczyzna

20.06.2018 Kategoria: Edukacja

15 czerwca w Instytucie Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za projekt edukacyjny ,,Młodzi dla przeszłości – Mała Ojczyzna”. I miejsce w konkursie zdobył zespół "Ekonomika" w składzie: Konrad Borczyk z IV b T, Kinga Krawiec z III b T i Katarzyna Smutek z III b T.

Projekt polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej oraz eseju, przedstawiających działalność niepodległościową na terenie regionu mieleckiego w latach I wojny światowej. W pracy należało omówić aspekt, z którego – zdaniem autorów – mieszkańcy Podkarpacia mogą być szczególnie dumni.

Uczniowie otrzymali dyplomy, ciekawe gry historyczne oraz pozycje książkowe. Dodatkową nagrodą dla wszystkich laureatów konkursu oraz ich opiekunów będzie wycieczka do Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Wycieczkę zorganizuje IPN Rzeszów w listopadzie tego roku.

Opiekunem młodzieży była pani Marzena Gadziała.