Mistrz Polski z II LO

03.02.2022 Kategoria: Sport

Piotr Urban z klasy 3DG w II Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu, trenujący w MKS Gryf Mielec, został Mistrzem Polski Juniorów w szpadzie.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w szpadzie, które odbyły się w ostatni weekend (29-30 stycznia) w Śremie, udział wzięło aż siedmiu uczniów mieleckiego „Kopernika”. Byli to reprezentujący MKS Gryf Mielec: Piotr Urban (3DG-1 miejsce), Paweł Urban (3BG-12 miejsce); reprezentujący PTG Sokół 1893 Mielec: Stanisław Dziura (3A-29 miejsce), Michał Mróz (3A-39 miejsce), Dominik Kwaśnik (3D-50 miejsce), Szymon Drozdowski (2B-56 miejsce), a wśród kobiet - juniorek Martyna Mróz (1D - 56 miejsce).

W rywalizacji drużynowej drużyna MKS Gryf Mielec (Piotr Urban, Paweł Urban, Szymon Tarachanowicz) zajęła miejsce IV, a drużyna PTG Sokół 1893 Mielec - miejsce 10 (Stanisław Dziura, Michał Mróz, Dominik Kwaśnik i Szymon Drozdowski).

Informacja i zdjęcie: II LO w Mielcu