Mieleckie uroczystości rocznicy Powstania Warszawskiego

02.08.2018 Kategoria: Informacje

Władze samorządu powiatowego wzięły udział w uroczystościach 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

O godzinie 17:00 przed pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej przy ul. Sienkiewicza rozpoczęła się uroczystość 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Właśnie wtedy, 74 lata temu młodzi mieszkańcy stolicy chwycili za broń, by walczyć z hitlerowskim okupantem.

Z okolicznościową przemową wystąpił Jerzy Dębicki – prezes mieleckiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który podczas okupacji niemieckiej działał w konspiracyjnym ZHP – Szarych Szeregach AK.

W uroczystości wzięły udział delegacje kombatantów, władz samorządowych i jednostek organizacyjnych powiatu, przedstawicieli służb mundurowych, członków związków, stowarzyszeń i reprezentacji środowisk patriotycznych oraz mieszkańcy powiatu mieleckiego.

Przy pomniku wartę sprawowali przedstawiciele mieleckich organizacji mundurowych: strzelcy i pasjonaci z grup rekonstrukcyjnych.