Starostwo Powiatowe  herb_40px_wersja2.png  w Mielcu

A A A

logo_300px.svg

Mielecka PSP świętowała Dzień Strażaka

16.05.2024 Kategoria: Informacje


Starosta mielecki Kazimierz Gacek podziękował strażakom za ich codzienną pracę i zaangażowanie. Z okazji święta przekazał mundurowym także najlepsze życzenia: zdrowia i satysfakcji z pełnionej służby.

Tegoroczne obchody Dnia Strażaka odbyły się w czwartek, 16 maja, przed budynkiem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej nr 2 w Mielcu.

Spotkanie z mundurowymi tradycyjnie stało się okazją do podziękowania za ich codzienną służbę i troskę o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Wyrazy uznania na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu bryg. Łukasza Kapinosa oraz wszystkich funkcjonariuszy przekazali licznie zebrani goście. Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego reprezentowali: Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek oraz Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

- To właśnie wy służycie społeczeństwu w najtrudniejszych momentach, wtedy, kiedy trzeba ryzykować własnym zdrowiem i własnym życiem. Ta wymagająca praca zasługuje na duże uznanie – podkreślił, zwracając się do świętujących strażaków Starosta Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek. – Życzę, by każda podejmowana przez Was akcja kończyła się sukcesem, byście odczuwali satysfakcję z pełnionej pracy oraz zawsze cali i zdrowi wracali do swoich rodzin – dodał.

Corocznym zwyczajem podczas Święta Strażaka przyznano szereg odznaczeń i wyróżnień. Wręczono m.in. złote, srebrne i brązowe Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, złote, srebrne i brązowe Medale „Za Zasługi dla Pożarnictwa” oraz Odznaki Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”.

Spotkanie stało się również okazją do wręczenia awansów na stopień aspiranta sztabowego, aspiranta i starszego sekcyjnego łącznie dziewięciorgu strażakom.

ms

Galeria zdjęć

Kazimierz Gacek Starosta Powiatu Mieleckiego

Kazimierz Gacek

Starosta Powiatu Mieleckiego
Marek Paprocki Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego

Marek Paprocki

Przewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego
Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

Andrzej Bryła

Wicestarosta Powiatu Mieleckiego

DOKUMENTY

13 660-----------------------
zarejestrowanych przychodzących dokumentów w II kwartale 2024

LICZBA LUDNOŚCI

132 983-----------------------
mieszkańców powiatu mieleckiego

PIENIĄDZE

240 310 382-----------------------
planowanych dochodów budżetu w 2024 roku